Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Origami dla dzieci

Sztuka składania papieru, czyli origami, wywodzi się z Dalekiego Wschodu. Dzisiaj jest jednak znana i ceniona na całym świecie. Warto zainteresować nią również dzieci. Wychodząc naprzeciw rodzicom, którzy chcą zaszczepić w swoich dzieciach miłość do origami, proponujemy zestawy origami dla dzieci.

Czym jest origami?

Origami to nic innego, jak sztuka składania papieru. Zgodnie z przekazywaną z pokolenia na pokolenie tradycją, do origami nie wykorzystuje się ani kleju, ani nożyczek. Wymaga odpowiedniego składania i wyginania papieru, aby uzyskać pożądane formy. Niektórzy powiedzą, że origami jest dla dzieci zbyt trudne. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest. Dzieci doskonale radzą sobie ze sztuką składania papieru, a formy, które udaje im się uzyskać, zachęcają je do dalszej pracy.

Zestawy origami dla dzieci różnych producentów

Proponujemy szeroki wybór zestawów origami dla dzieci. Zdecydowaliśmy się postawić na zestawy od różnych producentów. W naszej bogatej ofercie znaleźć można proste origami dla dzieci takich marek, jak:

  • Janod;
  • Djeco.

Doskonale wiemy, że dzieci różnią się między sobą, jeśli chodzi o zainteresowania. Dlatego proponujemy zestawy origami dla dzieci o różnej tematyce. Tym samym każdy rodzic może znaleźć taki zestaw, który najlepiej odpowiada potrzebom i pasjom jego dziecka.

Zestawy do origami z naszej oferty składają się z wysokiej jakości papieru w różne wzory i kolory. W zależności od wybranego zestawu dzieci mogą mieć do dyspozycji również elementy dodatkowe, na przykład naklejki z piórami czy oczami, które po złożeniu papieru należy wkleić w odpowiednie miejsce.

Dlaczego warto podsunąć dziecku origami?

Japońska sztuka składania papieru to zajęcie niezwykle kreatywne. Tym samym origami dla dzieci – nawet to najprostsze – korzystnie wpływa na rozwój poznawczy. Kształtuje wyobraźnię, kreatywność, skutecznie ćwiczy motorykę dłoni. Jednocześnie stanowi świetne zajęcie, które może pochłonąć dziecko na długie godziny. Proponowane przez nas origami to również doskonała okazja do tego, aby pobyć z dzieckiem. Pociecha nie musi bowiem sztuką składania papieru zajmować się sama. Jest to zajęcie, które świetnie sprawdza się jako rozrywka rodzinna. Origami może więc bardzo dobrze zbliżać do siebie dzieci i rodziców.

Szukasz dla dziecka ciekawe, rozwijającego zajęcia? Zależy Ci na tym, aby zdecydowanie rzadziej korzystało z komputera? Chcesz zadbać o rozwój jego kreatywności i wyobraźni? Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą origami dla dzieci.