Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Akcesoria do kąpieli dla dzieci i niemowląt

Kąpiel dziecka możne być dla niego nie lada frajdą, ale również i sporym wyzwaniem dla rodzica. Zwłaszcza na początku, podczas kąpieli noworodka mamy często obawy, czy kąpiel przebiegnie spokojnie. Aby ułatwić sobie ten codzienny obowiązek, warto zaopatrzyć się w akcesoria do kąpieli dla dzieci, dzięki którym będzie nam łatwiej i wygodniej umyć maleństwo. Oczywiście poza podstawowymi potrzebnymi rzeczami, które są nam niezbędne, jak np. wanienka czy ręcznik, warto mieć też delikatne myjki i gąbki, które nie podrażnią skóry dziecka, a jednocześnie dokładnie ją oczyszczą, zwłaszcza w okolicach pieluszki. Warto podczas kąpieli być spokojnym, gdyż dzieci wyczuwają nasz nastrój, co również ułatwia im się uspokoić. Po skończonej kąpieli warto przeczesać główkę dziecka. U maluszków sprawdzi się miękka szczotka, natomiast dla starszych dzieci, lub tych z dłuższymi włoskami przydatne mogą się okazać grzebienie do włosów dla dzieci. Nie zapomnijmy też o obcięciu paznokci, tak aby dziecko nie mogło się podrapać. Dziecięce nożyczki do paznokci mają odpowiedni kształt, dostosowany do małych rączek oraz niezaostrzone końcówki.

Starsze dzieci z chęcią będą się myć, jeżeli pozwolimy im się bawić podczas kąpieli. Zabawki do wanny to nie tylko świetna zabawa dla dziecka, ale również dobry pomysł na prezent. Jednak przechowywanie zabawek w wannie może sprawiać problemy. W takich sytuacjach przydadzą się specjalnie w tym celu stworzone organizery i pojemniki, które pozwolą na szybkie pozbieranie oraz przechowywanie zabawek w wannie między kąpielami.

Podsumowując, kąpiel dziecka może sprawić dużo radości, a odpowiednie akcesoria do kąpieli dla dzieci pozwolą ułatwić to zadanie każdemu rodzicowi.